Pousada Boto Mar
| Gratis WiFi Gratis WiFi på værelserne | Swimmingpool Udendørs pool | Privat strand Adgang til strand |
| Aktiviteter Ridning Windsurfing Dykning Snorkling Vandreture | Røgfrit/Ikke-ryger Ikke-ryger værelser | Aircondition Klimaanlæg |
| Kæledyr Kæledyr tilladt |
Områdets attraktioner, herunder Ferrugem Strand og Praia Da Barra da Ferrugem, ligger en kort gåtur fra Pousada Boto Mar Garopaba. Du kan også bruge en parkeringsplads på stedet.
Du kommer til at befinde dig 6 km fra Square April 21 og 4 km fra Matriz Sao Joaquim Church.
Der tilbydes 18 værelser, og de har en terrasse, en balkon og en minibar. Værelserne byder på separat toilet og en bruser i hvert badeværelse.
Bar do Zado og Restaurante Lemon Pepper er 12 minutters gåafstand fra Pousada Boto Mar.
- Lokale seværdigheder
- Ouvidor3,2 km
- Cachoeira Bar Siriu4,9 km
- Matriz Sao Joaquim Church4,6 km
- Vigia Beach4,7 km
- Dunas do Ouvidor e do Siriu4,4 km
- Pedra Branca4,8 km
- Praia do Ouvidor3,1 km
- Encantada Lagoon1,8 km
- Lufthavne
- Florianopolis Lufthavn87 km
På hotellet
General
- Ikke-ryger værelser
- Parkering
- Privat ind-/ udtjekning
- Kæledyr tilladt
- Vagtservice
- Kaffebar
- Røgdetektorer
- Brandslukkere
Måltider og drinks
- Fælles køkken
- Udendørs spiseområde
Aktiviteter og afslapning
- Udendørs pool
- Adgang til strand
- Solterrasse
- Grillfaciliteter
- Windsurfing
- Dykning
- Snorkling
- Vandreture
- Ridning
Services
- Lufthavnstransport (mod tillægsgebyr)
- Room Service
- Husholdning
På værelset
- Gratis WiFi på værelserne
- Klimaanlæg
- Minibar
- Patio
- Havemøbler
- Fladskærms TV
- AM/FM vækkeur
Vigtig meddelelse
- Information om ekstra senge
- Der tilbydes ikke børnesenge på værelset.
Ofte stillede spørgsmål
- 🕗
Hvornår er udtjekning i det Pousada Boto Mar hotel?
Kunder skal tjekke ud fra det Pousada Boto Mar hotel ved 12:00. - 💵
Hvor meget koster det at reservere et værelse i et Pousada Boto Mar hotel?
Den gennemsnitlige pris for et værelse på et Pousada Boto Mar hotel er 34$ For specifikke oplysninger bedes du kontakte hotellets personale. - 🚪
Hvilke værelsestyper er tilgængelige i Pousada Boto Mar hotel?
Pousada Boto Mar hotel tilbyder Fire mands værelse, Dobbeltværelse og Værelse til familie at vælge imellem.